Wobec tragedii jaka miała miejsce 4 sierpnia br. w Bejrucie, Kościół w Polsce uruchomił dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna – odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP – postanowił, że niedziela 16 sierpnia br. będzie dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji pelplińskiej, po wszystkich Mszach Świętych należy zorganizować zbiórkę środków finansowych, które zostaną przesłane na konto Caritas Diecezji Pelplińskiej, która przekaże środki na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska.
W związku z powyższym, jutro przed kościołem u ministrantów, można będzie złożyć ofiarę do puszek na rzecz poszkodowanych. Pamiętajmy również o modlitwie w intencji ofiar i ich rodzin oraz wszystkich poszkodowanych w tej tragedii.