Dzień Modlitw za Służbę Zdrowia

Święto patronalne Służby Zdrowia kieruje naszą myśl ku lekarzom, pielęgniarkom, położnym, farmaceutom, ratownikom medycznym i wszystkim pracownikom służby zdrowia. Sam patron – św. Łukasz, Apostoł i autor Ewangelii, był nawróconym lekarzem greckim.
Święto to, jest doskonałą okazją do podziękowania pracownikom medycznym za ich poświęcenie i bohaterswo w czasach pandemii. Człowiek chory i dbanie o jego dobro stanowią bowiem najwyższą wartość.
Z racji przypadającego Święta Pracowników Służby Zdrowia życzę wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, położnym, ratownikom medycznym, diagnostom laboratoryjnym i farmaceutom, którzy w trudnych warunkach realizują swój zawód jako prawdziwe powołanie dużo zdrowia, siły i empatii otwierającej serce na drugiego człowieka. Dziękujmy przed Bogiem za Waszą ofiarną postawę, poświęcenie i rzetelność w codziennej posłudze chorym ludziom. Modlę się za Was i życzę wytrwałości, odwagi i cierpliwości w osiąganiu wysokich standardów leczenia. Oby radość i satysfakcja z pracy na rzecz człowieka chorego pomagały w wykonywaniu codziennej misji. Za wstawiennictwem św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia, wypraszam dla Was Boże błogosławieństwo na dalsze lata owocnej posługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.