Prymas Tysiąclecia i matka Elżbieta Czacka błogosławionymi

„Chcesz innych uczyć mądrości, musisz sam ją posiadać; chcesz ich oświecać, musisz sam nieść światło”- mawiał św. Grzegorz z Nyssy.

Dziś w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się Msza św. beatyfikacyjna Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej, założycielki dzieła dla osób niewidomych w Laskach. Czy istnieje recepta na to aby stać się błogosławionym lub świętym? Zdawałoby się, że pewnie trzeba się dużo modlić i chodzić codziennie do kościoła…Tych dwoje błogosławionych pokazuje jednak, że najważniejszym czynnikiem jest tu miłość i troska o drugiego człowieka, o Ojczyznę. Niezwykła prostota a zarazem mądrość, stanowczość i niezłomność w wierze Prymasa Tysiąclecia to wspaniałe dziedzictwo, o którym powinniśmy mówić, które powinniśmy pokazywać ludziom młodym aby wiedzieli, że pomoc drugiemu człowiekowi i miłość do Ojczyzny nie są jedynie pustymi frazesami, a ponadczasowymi wartościami istotnymi dla każdego Chrześcijanina. Dlaczego? Po to aby nie wahali się czynić dobra bezinteresownie w imię bliźniego, po to aby szanowali kraj, za który przelano tyle krwi, niezależnie od tego jaka partia polityczna jest w danej chwili u władzy. Tu jest nasz Dom i tu jest nasz Kościół- tak niewiele, a jednak tak wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.