Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Boże Ciało obchodzimy w czwartek. Nie jest to przypadek. W Wielki Czwartek odbyła się Ostatnia Wieczerza, którą Jezus sprawował ze swoimi uczniami – przemienienie chleba i wina w Swoje Ciało i Krew. Wtedy też został ustanowiony Sakrament Eucharystii. O ile Wielki Czwartek jest dniem zadumy, o tyle Boże Ciało to bardzo radosna uroczystość.
Tę radość w sposób szczególny można zaobserwować na Kaszubach gdzie procesje Bożego Ciała to swego rodzaju manifest wiary w Jezusa Chrystusa i forma podziękowania za Jego poświęcenie dla ludzi.
Odświętnie przystrojone ołtarze na drodze procesji i dywany kwiatów ścielone przez najmłodszych przed Najświętszym Sakramentem nadają temu świętu wyjątkowy i duchowy wymiar.

Chciałbym złożyć serdeczne Bóg Zapłać za szczególny wkład w życie naszej Parafii, całej Służbie Liturgicznej, Parafianom, którzy przygotowali wystrój świątyni, Parafianom, którzy co roku dbają o wystrój stacji na trasie procesji, Strażakom, Policjantom, dzieciom sypiącym kwiatki, ich Rodzicom i pani Annie Stoltman za przygotowanie dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.