Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada, inny od tego, który znamy. Nie palimy zniczy na grobach bliskich, nie spotykamy się w rodzinnym gronie. W tym roku święto zmarłych upływa nam na zadumie, wspominaniu naszych bliskich, którzy opiekują się Nami z góry. Myślę, że ta sytuacja to także doskonała okazja do tego żeby wspomnieć zmarłych w modlitwie. Takiej w kościele lub w domowym zaciszu, żarliwej, myślami oddanej Bogu, nie zmąconej gorączkowym rozstawianiem nagrobnych stroików czy przygotowaniami do uroczystych spotkań rodzinnych.
Chciałbym przypomnieć o modlitwie również za tych, którzy walczyli o wolną Polskę, za tych, o których nikt nie pamięta oraz za nienarodzone dzieci.
W mojej pamięci modlitewnej także często przywołuję postać niezwykle ważną dla lipnickiej parafii- ks. kanon. Kazimierza Raepke. Módlmy się o spokój duszy dla założyciela parafii Lipnica oraz wszystkich, którzy go wspierali.

Poniżej znajduje się link do szczegółowych informacji na temat zmian związanych z uzyskaniem odpustu zupełnego oraz dlaczego jest on tak ważny dla Nas i Naszych zmarłych. Zapoznajcie, moi drodzy, z artykułem również osoby starsze, z którymi mieszkacie.
https://ekai.pl/jak-uzyskac-odpust-zupelny-za-zmarlych/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.