100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Obchodzimy dziś setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Wielu z nas wspomina go z sentymentem, mówiąc, że wraz z jego śmiercią zmieniło się nasze postrzeganie kościoła katolickiego. On nie jest już tak bardzo nasz, jak wtedy. Błąd! Kościół nadal jest i będzie blisko tych, którzy za radą naszego Świętego nie będą się lękać i otworzą na oscież drzwi Chrystusowi! Można śmiało powiedzieć, że Jan Paweł II przygotował nas na swoje odejście, nie zostawił nas samych. W trakcie swojego pontyfikatu wygłosił przecież ponad 3 tysiące kazań i przemówień, opublikował około 85 tysięcy stron druku, gdzie dzielił się z nami wskazówkami płynącymi prosto od Pana Boga! Jestem przekonany, że każdy z Was zna przynajmniej jeden cytat pochodzący od Jana Pawła II. Jego nawoływanie do życia w duchu chrześcijańskim jest dziś nadal aktualne, słyszalne jeszcze mocniej niż kiedyś! Nasze życie będzie miało sens tylko wtedy, kiedy pójdziemy za Chrystusem! Wiara nie może być dodatkiem do życia albo tradycją. Czasami nie sposób żyć i funkcjonować w społeczeństwie „po nowoczesnemu” a potem przychodzić do świątyni. To Bóg jest u początku naszej istoty a Chrystus powinien być „filtrem rzeczywistości”. To właśnie Jan Paweł II przekazał nam tą naukę. Bóg jest naszym życiem a my musimy dbać o to aby się od Niego nie odrywać, nie naruszać swojego fundamentu wiary.

W tę piękną rocznicę polecam Was wszystkich drodzy Parafianie modlitwie do św. Jana Pawła II o wykucie w nas solidnych fundamentów wiary chrześcijańskiej.

Z serca Wam błogosławię

ksiądz proboszcz Leszek Wołoszyk