39. rocznica poświęcenia świątyni w Lipnicy

W sobotę 11.12 obchodzimy 39. rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Postanowiłem podzielić się tutaj zbiorem fotografii, który ukazuje jak zdeterminowani byli wierni z Lipnicy aby w ich wsi powstał Dom Boży.
Kościół w Lipnicy dla młodych jest czymś naturalnym, czymś co było tu od zawsze. Jedynie starsi pamiętają kiedy drogę na przykład na roraty musieli pokonywać aż do Borzyszków. Nasza mała świątynia na Gochach nie ocieka bogactwem i przepychem. Jest tu prosto, przytulnie i jak mawia wielu przyjezdnych- człowiek czuje się tutaj jak u siebie.
Pomyślcie proszę jutro o tym, że to właśnie ta świątynia często towarzyszy nam w najpiękniejszych chwilach naszego życia takich jak sakramenty chrztu, Komunii świętej, bierzmowania czy małżeństwa. Jest z nami również w najsmutniejszych momentach, kiedy pomaga nam godnie pożegnać naszych bliskich. Ta sama świątynia będzie z nami także wtedy kiedy to nam przyjdzie pożegnać się ze światem ziemskim.
Modlę się za wszystkich budowniczych naszej świątyni, modlę się za mojego poprzednika- ks. kanonika Kazimierza Raepke, modlę się za tych, na których zawsze mogę liczyć przy potrzebnych remontach, modlę się za ofiarodawców, których wpłaty na kościelny fundusz remontowy ułatwiają mi utrzymanie świątyni, jej obejścia i cmentarza w należytym stanie, modlę się za dobrodziejów dzięki którym wystrój kościoła zawsze idzie z duchem czasu, modlę się za rodziny, które tak licznie przybywają w weekendy aby utrzymać tu porządek, modlę się za wszystkich moich Parafian aby Oni i Ich rodziny mogli doświadczać w tej świątyni obdarowywania łaskami Bożymi przez długie lata.

Z serca Wam wszystkim błogosławię
ks. proboszcz Leszek Wołoszyk