Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr

W ostatnią niedzielę wspieraliśmy MIVA Polska, dzięki której misjonarze na całym świecie mogą pomagać swoim podopiecznym i pokazywać, że Kościół to wspólnota, w której dbamy o siebie nawzajem bez względu na to w jakiej części świata mieszkamy. Z dumą obserwuję, że akcja „Święty Krzysztof- 1 grosz za 1 kilometr” zawsze cieszy się u nas zainteresowaniem.
Ktoś kiedyś powiedział, że życie to echo- co wysyłasz- wraca, co siejesz- zbierasz, co dajesz- dostajesz, to, co widzisz w innych- istnieje w Tobie.
Dlatego dziś chciałbym przypomnieć o tym, że już w tą niedzielę (25 lipca) będziemy solidaryzować się z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Dobra materialne są czymś co ci ludzie z biegiem czasu odzyskają ale niewyobrażalną tragedią są śmierć bliskich oraz utrata domu, który zawsze kojarzy się nam ze stabilizacją, bezpieczeństwem i rodziną. W niedzielę pomodlimy się aby Dobry Bóg umocnił ich w wierze i dał nadzieję na lepsze jutro. Zorganizowana będzie również zbiórka funduszy, które zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.