Drodzy Bracia i Siostry, umiłowani w Chrystusie Panu!

Z okazji tak ważnego dla Naszej społeczności parafialnej święta, chciałbym przekazać kilka słów. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski co roku uświadamia nam, że Maryja jest dla nas wzorem człowieka wiary, jest opiekunką naszej Ojczyzny, ale przede wszystkim jest naszym godłem duchowym i Orędowniczką w niebie. W tym trudnym czasie, szczególnie ufamy, że Jasnogórska Królowa roztacza opiekę nad chorymi, starszymi i całą służbą zdrowia. Wierzymy w jej macierzyńską opiekę, w jej miłosierne spojrzenie z Ostrej Bramy. W tym roku będziemy obchodzili 100-lecie bitwy warszawskiej. Tą bitwę określa się mianem „cudu nad Wisłą”. Polacy dniem i nocą adorowali wtedy Najświętszy Sakrament, episkopat oddał naród Najświętszemu Sercu Jezusa, a pod Jasną Górą czterdzieści tysięcy ludzi kładąc się krzyżem błagało Królową o uratowanie ojczyzny . I cud się stał. Dzisiaj nie możemy zgromadzić się w naszej świątyni, ale głęboko wierzę, że każdy z Was wie i czuje tę świętą opiekę. Maryja, chociaż Królowa, chociaż wybrana przez Boga, chociaż Matka Bożego Syna, to poznała wszystkie ziemskie smutki i radości ludzkiego losu. Ona najlepiej wie jak bardzo potrzebujemy teraz jej wsparcia i jak bardzo ufamy jej wstawiennictwu u Syna. Widząc tak wiele trudności i zagrożeń oddajmy się z ufnością pod opiekę naszej Jasnogórskiej Patronce, powtarzając słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego:

„Matko Boża, Niepokalana Maryjo, Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości i pozostawiam ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś matką. Chce odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam, Ty zaś wszystko możesz co jest wolą Twego Syna i zawsze zwyciężasz. Spraw więc Wspomożycielko Wiernych, aby moja rodzina, parafia i cała Ojczyna były rzeczywistym Królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.”

Życzę Wam drodzy Parafianie, owocnego przeżycia tego szczególnego dnia.

Z serca Wam błogosławię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!


ks. proboszcz Leszek Wołoszyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.