Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

Matka jest dla dziecka schronieniem, opoką, pocieszeniem, źródłem zaufania i bezgranicznej miłości.
Różnie układają się losy ludzkie i czasami nie sposób postawić się w czyjejś sytuacji. Należy jednak bezwzględnie pamiętać o tym, że dziecko jest największym, najlepszym i najczystszym darem.
Czy znamy rodziców, którzy nie są zadowoleni z posiadania swoich pociech? Często obserwuję w rozmowach, że rodzice narzekają na bałagan w pokoju, nieprzespane noce, ciągłe wizyty u pediatrów, ale gdybyśmy spytali czy wyobrażają sobie swój świat bez dziecka- odpowiedź zawsze jest jedna- „NIGDY”. Rodzicielstwo jest poświęceniem ale jest także darem Boga, dzięki któremu sami rodzice stają się lepszymi ludźmi.

W piątek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia oraz Dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa Adopcja (modlitwa za dzieci zagrożone aborcją) jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa ona dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca świętego oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców (patrz zdjęcie).
Dzieło duchowej adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy. W roku 1987 została przeniesiona do Polski.

Serdecznie zachęcam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.