NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO 2021

„Niedziela Słowa Bożego to iskra, która wychodzi i powinna wzbudzić zapał i umiłowanie Pisma Świętego, bez którego nie ma zrozumienia Chrystusa” – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Często nam się zdaje, że znamy Pismo Święte więc po czytać je po raz kolejny. Mamy 1440 minut, by przeżyć każdy dzień. Jeżeli 15 minut poświęcimy na modlitewne słuchanie słowa Bożego, to zmieni ono następne 1425 minut. Jeżeli spędzimy kilka minut sam na sam z Bożym słowem każdego dnia, dzień po dniu, w ciągu naszego życia, odegrają one znaczną rolę w naszej przemianie w Chrystusie.

Biblia nie jest magiczną księgą. Ona sama nie może zmienić naszego życia bez względu na to ile i jak dużo jej czytamy. Ale może ona być środkiem, za pomocą którego Duch Święty, który natchnął autorów Biblii, może natchnąć nas, byśmy weszli do świata, o którym czytamy. Rzeczą świętą w Piśmie jest to, że przez jego słowa możemy słuchać słów Boga i przez posłuszeństwo słowu Bożemu możemy być przemienieni na Jego wzór.

Dla tych, którym mimo wszystko czytanie Pisma Świętego może wydawać się nudne polecam jego słuchanie:https://bibliaaudio.pl/ (niesamowite słuchowisko).

https://youtu.be/4igk4cUqNKo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.