Nowy Rok

Składając sobie życzenia noworoczne rok temu nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego jak trudny on będzie. Rok 2020 upłynął nam pod znakiem wielkiego strachu, kryzysu, tęsknoty za tymi, którzy odeszli z powodu Covid-19. Byliśmy pozbawieni możliwości normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Zdecydowanie był to rok smutny i stawiający przed nami wielkie wyzwania.
Za co więc dziękować? Czy 2020 rok czegokolwiek nas nauczył?
Poświęcenie dla bliźniego, bezinteresowna pomoc, ludzka solidarność a przede wszystkim pogłębienie relacji rodzinnych i coś z czego wielu ludzi nie zdawało sobie sprawy- tęsknota za Wspólnotą Kościoła. Nie zawsze mogliśmy przeżywać niedzielne msze i święta w kościele. Ten fakt spowodował uświadomienie sobie jak ważną rolę w życiu gra wiara, jak jest nam potrzebna w trudnych chwilach, jak wspólne trwanie w modlitwie umacnia nas do pokonywania kolejnych zakrętów życia.

Wszystkim Parafianom życzę aby rok 2021 upłynął nam wszystkim pod znakiem zdrowia i jedności z Bogiem. Niech Jasnogórska Królowa Polski otacza nas płaszczem swej opieki, a św. Józef, patron rodzin, sprawia, że przetrwamy kolejny rok w otoczeniu i ze wsparciem najbliższych.