Święto Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Matka Boża już w średniowieczu była traktowana jako patronka Królestwa Polskiego. Z nią przeszliśmy przez najazd szwedzki, zabory, Cud nad Wisłą, wojny światowe i wiele innych. Powierzaliśmy jej nie tylko nasze troski ale także dzieliliśmy radości, tak jak wtedy kiedy Polska odzyskała niepodległość.
Nasze życie i losy tego kraju wielokrotnie powierzano pod opiekę Matce Bożej za pomocą ślubowań, aktów zawierzenia i modlitw. Słowa św. Jana Pawła literalnie odzwierciedlają fakt, że Maryja jest nie tylko Matką Chrystusa- jest też naszą Matką!
Matką, która kocha bezwarunkowo, bezgranicznie i trwa przy swoich dzieciach na dobre i na złe.
Dziś dzieci szukają autorytetów w postaci superbohaterów. Niech dzisiejsze święto i cały maj będą czasem kiedy Rodzice opowiedzą swoim pociechom o tej cichej Superbohaterce, która z matczyną troską spogląda na nich z obrazu w czasie każdej Mszy Świętej. O Superbohaterce, dzięki której żyjemy w wolnym kraju, z poczuciem, że Ona zawsze jest przy nas i zawsze ma czas na wysłuchanie swoich dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.