Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, którą dziś obchodzimy to wyraz uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, realnie obecnego w Ciele i we Krwi. Od wielu lat przeżywaliśmy „Boże Ciało”, ale była to dla nas zwykła tradycja, obrzęd. W trakcie powolnego wychodzenia z pandemii, kiedy możemy wszyscy uroczyście brać udział w procesji, to święto, jego powaga i wielkość nabierają nowego znaczenia. Okazuje się, że to, co było dla nas już swego rodzaju przyzwyczajeniem, jest cząstką życia, za którą bardzo tęskniliśmy.
Chciałbym złożyć serdeczne Bóg zapłać i zapewnić o pamięci modlitewnej parafian zaangażowanych w życie naszej wspólnoty. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy mogli godnie przeżyć dzisiejsze wielkie święto- służbie liturgicznej, Panu organiście, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym, strażakom oraz osobom przygotowującym co roku ołtarz na ulicach naszej wsi- to dzięki Wam Chrystus widział dziś potęgę i manifest naszej wiary! Bóg zapłać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.