Wigilijna Świeca Miłosierdzia


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to,
czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II

Kolacja wigilijna w dzisiejszych czasach często kojarzy się z pysznymi, tradycyjnymi daniami ułożonymi na przystrojonym w modne dodatki stole…
Na szczęście zdecydowana większość z Nas wierzy, że kolacja wigilijna to przede wszystkim Rodzina, która w tym wyjątkowym dniu zbiera się razem i świętuje narodziny naszego Pana Jezusa Chrystusa. Wielu młodych ludzi, z którymi rozmawiam nie pamięta również kolacji wigilijnej, przy której nie zapłonęłaby świeca fundacji Caritas, co daje mi nadzieję na to, że idea niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, którą tak bardzo próbował w nas zaszczepić Jan Paweł II, mimo jego śmierci, nadal jest w Nas i ma się doskonale.
Pamiętajmy proszę, że Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. W ramach 26. edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu.
W Naszej świątyni świeczki Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będą sprzedawane w przyszłą niedzielę (29.11) po każdej Mszy Św. w zakrystii. Minimalna ofiara to 8 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.