WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

15. sierpnia obchodzimy święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które stało się szczególnym uczestnictwem w Zmartwychwstaniu Jej Syna i uprzedzeniem zmartwychwstania wszystkich wierzących. To właśnie Maryja ukazuje nam pełnię powołania chrześcijańskiego. A Wniebowzięcie jest ostatecznym potwierdzeniem, że droga, którą podążała Maryja, jest drogą świętości, prowadzącą do pełnego zjednoczenia z Bogiem. Zabranie Maryi z „duszą i ciałem” do nieba, otwiera drogę dla każdego z nas, pod warunkiem podążania Jej śladem – całkowitego zawierzenia Bogu.
To święto nazywamy również świętem Matki Bożej Zielnej. Zwyczaj święcenia na płodów z łąk i pól wywodzi się ze starej chrześcijańskiej legendy, mówiącej o tym, jak apostołowie 3 dni po śmierci Najświętszej Maryi Panny udali się do Jej grobu i nie odnaleźli tam Jej ciała, tylko same kwiaty i zioła. Na tę to pamiątkę święci się w tym dniu kwitnące zioła, kłosy zbóż, owoce, warzywa.

Życzę Nam wszystkim aby Matka Najwświętsza prowadziła Nas do Ojca w niebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.